020 – 679 99 05         Personeel       Contact

Bijeenkomst van vluchtelingen uit AZC Osdorp en leerlingen

Enkele weken geleden werd onze school via Tom van der Wel benaderd om deel te nemen aan een Havendiner;
een bijeenkomst van vluchtelingen uit AZC Osdorp en leerlingen. Onze school zou gesponsord worden (samen met het Fons Vitae) door Vesteda Vastgoed, de eigen bijdrage bedroeg een tientje per leerling. Afgelopen maandag, 5 november, werden Karina, Kirsten en 17 leerlingen uit met name de onderbouw (SE-week!) opgehaald door een touringcar. Eerst kregen we een rondleiding in het AZC door Mahmoud en Harvey, beiden vluchteling en al enige Nederlandse woorden machtig. Daarna reden we met twee touringcars, afgeladen vol met vaders, moeders, opa’s en oma’s, kinderen maar toch vooral (jonge, vaak hoogopgeleide)mannen uit Syrie, Eritrea, Irak, Iran en Afghanistan naar restaurant Macy’s in het Haarlemmermeerstation.
Daar begon het echte werk. Onze leerlingen hoorden tijdens het heerlijke diner bloedstollende verhalen over oorlog en verlies, voerden lange gesprekken in het Nederlands of Engels, vermaakten de kinderen met knuffels en tekenspullen, en gingen op de dansvloer helemaal uit hun dak. Syrische mannen blijken geweldige dansers te zijn! Het bestuur van deze avonden, Francien, Bart en Inez, was vol lof over de spontane manier waarop onze leerlingen zich vol vertrouwen in dit avontuur stortten. Het afscheid was vrolijk en innig, we werden door iedereen uitgezwaaid en geknuffeld toen de bus ons om 20.45 weer naar school bracht. Het was een onvergetelijke en belangrijke ervaring, en we hopen dat Tom en Emil over een aantal maanden opnieuw met een groep leerlingen mogen aanschuiven bij het Havendiner.

Reacties Leerlingen:
Een van de leukste avonden van dit jaar, niet normaal hoe lief iedereen was en hoe erg ik het naar mn zin heb gehad

Ik vond het een erg bijzondere ervaring.. het was wel heftig om sommige verhalen te horen maar het was fijn dat ze zo open waren. Het was super leuk en ik zou het zo nog een keer doen

Hoe leuk is het dat dansen elke cultuur samen kan brengen! Ik heb denk ik nooit zo hard gelachen met zulke verschillende leeftijden en culturen. Een avond om noooooit meer te vergeten…