020 – 679 99 05       Contact    

Cultuurdagen juli 2025

Op de twee heetste dagen van het jaar vonden de laatste cultuurdagen plaats. De hitte trotserend hebben bijna alle leerjaren meegedaan aan verschillende activiteiten en workshops die in het teken stonden van Kunst & Culturen.

Zo hebben de eerstejaars zich op dag één ondergedompeld in de Afrikaanse cultuur met dans, djembé en het maken van maskers. Op dag twee – 1 juli – hebben we aandacht besteed aan Keti Koti aan de hand van een les op school en een bezoek aan het Festival op het Museumplein. Omdat het zo warm was heeft dat bezoek niet voor iedereen even lang geduurd, en dat is prima. Fijn dat we er toch aandacht aan konden geven.

De tweedeklassers hadden op 30 juni eerst een sportdag op het Olympiaplein: iedereen heeft de warmte overleefd, met dank aan de ijsjes van Folkert! Op 1 juli heeft ook deze jaarlaag aandacht besteed aan Keti Koti. Dat gebeurde in een les op school met aansluitend een voorstelling van danstheatergroep AYA (As You Are). In de solovoorstelling Tinten werd het persoonlijke verhaal van de danser verweven met informatie over institutioneel racisme, waarbij de danser continu in dialoog bleef met de klas. In de voorstelling Spreken zonder woorden vertelden twee dansers, respectievelijk met roots in voormalig Joegoslavië en Vietnam, hoe het is om te leven tussen verschillende culturen. Welke impact het oorlogstrauma van hun ouders op hen heeft en hoe zij dansen om te verwerken, te vergeten en te leven.

AYA maakt meer voorstellingen die beslist de moeite waard zijn om ook buiten school eens te bezoeken! De speelagenda vind je hier.

Speciaal voor de derdeklassers was er een mooi programma samengesteld door het Holland Festival (HF). Zij hebben gewerkt vanuit de visie van associate artist van het HF Trajal Harrell, een Amerikaanse choreograaf. Zijn unieke stijl bevat elementen uit verschillende danstradities, mode, muziek en beeldend kunst. In de verschillende workshops werd aangehaakt op deze uiteenlopende kunstdisciplines. Het hoofdthema van de dag was zelfexpressie. Welke weg heb je bewandeld, waar wil je naartoe en hoe uit je dat door middel van je lichaam en beweging? Op dag twee konden de derdeklassers na een les over Keti Koti op school, het Festival op het Museumplein bezoeken.

De 4V’ers konden op de eerste dag aan de slag met een programma, geïnspireerd op de hiphopscene en de invloed daarvan op de huidige muziek- en dansstijlen. Zij hebben onder leiding van ‘DJ Menno’ met het programma Ableton eigen vette dancetracks gemaakt. Aansluitend hebben zij samen met een hiphop dansdocent ontdekt hoe ook verschillende nieuwe dansstijlen zoals Urban Dance hun  oorsprong hebben in de hiphopscene, waarbinnen breakdance de bekendste dansvorm was.

De tweede dag konden de 4V’ers kiezen uit twee workshopprogramma’s: Kledingswap en Restyle Station en The Waste to Success. In het eerste workshopprogramma hebben zij hun eigen (oude) kleding geruild en vervolgens gerepareerd of gepimpt met allerlei verschillende materialen. Ook konden ze hier sieraden repareren. Zo ging iedereen weer opgewekt naar huis met een nieuw kledingstuk of sieraad!

In het tweede programma gingen zij in buurthuis Lola Lieven koken voor elkaar. Omdat deze dag op 1 juli viel hebben zij vooral gerechten in het kader van Keti Koti gemaakt. De feestelijke gezamenlijke lunch maakte deze mooie dag compleet!

De volgende cultuurdagen zijn in november, en staan dan weer in het teken van Kunst & Maatschappij.